Rok akademicki 2024/2025 oficjalnie otwarty!

Tegoroczna inauguracja była wyjątkowa. W nadchodzący rok akademicki wprowadził nas nowy zespół dziekański, który z otwartymi ramionami, zapałem i nową energią, zaprosił społeczność akademicką do wspólnego kroczenia przez uczelnianą rzeczywistość.

„Witam bardzo serdecznie wszystkie studentki i wszystkich studentów. Rozpoczęcie roku akademickiego to jest Wasza historia, bez Was nie miałoby sensu. To początek kolejnego rozdziału w Waszym życiu, chcę wierzyć, że to będzie początek wielkiej przygody- zwrócił się do studentów Dziekan, dr hab. Marcin Marciniak, prof. UG - Nam, ludziom „odrobinkę” od Was starszym, takie cykliczne wydarzenia niestety przypominają raczej o nieubłaganym upływie czasu. (…) Jednak świadomość, że będziemy mogli obcować z Waszym młodzieńczym zapałem, przyczyniać się do Waszego rozwoju, być może trochę go moderować, śledzić Wasze sukcesy, ale także wspierać w znoszeniu porażek – świadomość tego wszystkiego sprawia, że zapominamy o biegnącym czasie, czujemy się podekscytowani i razem z Wami cieszymy się na nową przygodę"

Podczas uroczystości mieliśmy okazję gościć Wiceprezydentkę Sopotu, Magdalenę Cieślik, Prorektora ds. Rozwoju i Finansów UG, prof. Pawła Antonowicza, prof. Haralda Weinfurtera z Uniwersytetu w Monachium, prof. Arieh Iserles, emerytowanego profesora z University of Cambridge, niemniej wyjątkowych innych przedstawicieli świata nauki i biznesu oraz przedstawicieli społeczności akademickiej UG.

W trakcie wydarzenia przedstawiciele kół naukowych, prężnie działających na naszym Wydziale mieli swoje 5 minut, aby przybliżyć swoją działalność i zaprosić do wspólnej aktywności, co niewątpliwie może otworzyć wiele nowych drzwi i naukowych perspektyw.

Na zakończenie uroczystości dr hab. Maciej Mroczkowski wprowadził publiczność w świat teorii węzłów, wygłaszając wykład inauguracyjny pt. „“Rozwiązywanie problemów związanych z węzłami”.

Przed samą uroczystością natomiast studenci, stawiający swoje pierwsze kroki, mogli się zapoznać z najważniejszymi sprawami organizacyjnymi, jak także zintegrować się w strefie relaksu.

Relacja z wydarzenia TUTAJ

Data publikacji: poniedziałek, 7. Październik 2024 - 07:13; osoba wprowadzająca: Aneta Lewicka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 7. Październik 2024 - 07:14; osoba wprowadzająca: Aneta Lewicka